Ohněmloci

V krajích, kde se nacházejí horké prameny, sopečná činnost nebo podobné horké a vlhké podmínky, lze nalézt ohněmloky. Tito humanoidní obojživelníci žijí v militaristické teokracii, která uctívá živelný oheň v jeho nejhorší formě.

Hledači tepla. Ohněmloci potřebují horkou vodu k žití a rozmnožování. Po týdnu stráveném mimo zdroj vlhkého tepla se ohněmlok stává pomalým, mentálně i fyzicky. Delší doba bez tepla může komunitu ohněmloků vypnout, protože její příslušníci přecházejí do hibernace a vejce se přestávají vyvíjet.

Ohněmloci putují do nitra země za zdroji tepla, jako jsou vřídelní bahno a horké prameny, které vytváří ideální místa pro usídlení. Kopáním a dolováním v oblasti si vytvářejí obytný prostor a získávají dostatečné zásoby minerálů pro jiné účely, jako je tavení, kovářství a alchymie. V doupěti ohněmloků je vybudována síť kanálů a splavů pro cirkulaci horké kapaliny po celé osadě.

Alchymie, kterou praktikují ohněmloci, se zaměřuje na oheň. Jednou z jejich oblíbených směsí je pasta síry, minerálních solí a oleje. Ohněmloci tuto směs s oblibou žvýkají, protože to vytváří příjemné vnitřní teplo a umožňuje jim to vyzvracet ohnivou kuličku. Většina ohněmloků u sebe nosí nádobu s touto směsí.

Náboženští militanti. Ohněmločí společnost a kultura jsou založeny na uctívání Imixe, knížete Zlého ohně. Toto uctívání vede ohněmloky k agresivitě, hněvu a krutosti. Ohněmločí Imixovi černokněžníci učí, že když ohněmločí válečník prokáže v boji tyto vlastnosti, může se ho dotknout samotný Pán ohně, díky čemuž se válečník může téměř neomezeně bojově rozzuřit.

Imixovi černokněžníci přikazují válečníkům, aby ukázali, co v nich vězí tím, že podniknou nájezdy a přinesou zpět poklady a zajatce. Černokněžníci si vezmou nejlepší část kořisti jako desátek Imixovi a zbytek si rozdělí účastníci nájezdu podle zásluh. Vězni, kteří nejsou zjevně užiteční, jsou obětováni Imixovi a poté snědeni. Ti, kteří vypadají, že by byli schopni dolovat a provádět různé jiné práce kolem doupěte, jsou nějakou dobu drženi jako otroci, než je potká stejný osud.

Ohněmloci nejsou příznivci příležitostných nájezdů. Když se zmobilizují na válku, neberou žádné zajatce. Jejich cílem není nic menšího než zničení nepřátel - a největší nenávist cítí k ostatním svého druhu. Když na sebe narazí dvě skupiny ohněmloků, je pravděpodobné, že se spolu utkají o stejné území a obvyklým výsledkem je krvavá řež.

Obří kráčelové. Ohněmloci mají úzký vztah s jistým typem obludného zvířete, o kterém věří, že jim ho poslal na pomoc Imix, což potvrzuje schopnost onoho tvora chrlit ohnivé krůpěje na nepřátele v dálce. Tyto nestvůry, zvané obří kráčelové, vypadají jako něco mezi ptákem a plazem, ale ve skutečnosti nejsou ani jedno. Ohněmloci poskytují obřím kráčelům ve svých doupatech přístřeší, jídlo a chovné prostory a kráčelové dobrovolně slouží elitním ohněmločím vojákům jako jezdecká zvířata.

Ohněmločí válečník
Střední humanoid (ohněmlok), neutrální zlo
Obranné číslo 16 (drátěná košile, štít)
Životy 22 (4k8 + 4)
Rychlost 6 sáhů
  • SIL10 (+0)
  • OBR13 (+1)
  • ODL12 (+1)
  • INT7 (–2)
  • MDR11 (+0)
  • CHA8 (–1)
Imunity vůči zraněním ohnivá
Smysly pasivní Vnímání 10
Jazyky dračí řeč, ignanština
Nebezpečnost 1/2 (100 ZK)

Obojživelník. Ohněmlok může dýchat vzduch i vodu.

Akce

Vícenásobný útok. Ohněmlok zaútočí dvakrát scimitarem.

Scimitar. Útok na blízko zbraní: +3 k zásahu, dosah 1 sáh, jeden cíl. Zásah: Sečné zranění 4 (1k6 + 1).

Ohnivé plivnutí (obnovení po krátkém či důkladném odpočinku). Ohněmlok plivne oheň na tvora do 2 sáhů od sebe. Tvor si musí hodit záchranný hod na Obratnost se SO 11. Když neuspěje, utrpí ohnivé zranění 9 (2k8), nebo poloviční zranění při úspěšném záchranném hodu.

Pro ně to je vždy boj na smrt, takže to tak je i pro tebe.

– Elminser

Obří kráčel
Velká obluda, neutrální zlo
Obranné číslo 14 (přirozená zbroj)
Životy 22 (3k10 + 6)
Rychlost 10 sáhů
  • SIL18 (+4)
  • OBR13 (+1)
  • ODL14 (+2)
  • INT4 (–3)
  • MDR12 (+1)
  • CHA6 (–2)
Imunity vůči zraněním ohnivá
Smysly pasivní Vnímání 11
Jazyky
Nebezpečnost 1 (200 ZK)

Pohlcování ohně. Kdykoliv má obří kráčel utrpět ohnivé zranění, neutrpí žádné zranění, a místo toho si obnoví počet životů rovný utrpěnému ohnivému zranění.

Akce

Kousnutí. Útok na blízko zbraní: +6 k zásahu, dosah 1 sáh, jeden cíl. Zásah: Bodné zranění 8 (1k8 + 4).

Ohnivý výbuch (obnovení 5 – 6). Obří kráčel vydechne krůpěj ohně, která vybuchne v bodě, který vidí do 12 sáhů od sebe. Každý tvor v kouli o poloměru 2 sáhy se středem v daném bodě si musí hodit záchranný hod na Obratnost se SO 12. Když tvor neuspěje, utrpí ohnivé zranění 14 (4k6), nebo poloviční zranění při úspěšném záchranném hodu. Koule se rozšiřuje kolem rohů a zapaluje v oblasti hořlavé předměty, které nikdo nedrží ani nenese.

Ohněmločí Imixův černokněžník
Střední humanoid (ohněmlok), neutrální zlo
Obranné číslo 10 (13 s mágovou zbrojí)
Životy 33 (6k8 + 6)
Rychlost 6 sáhů
  • SIL13 (+1)
  • OBR11 (+0)
  • ODL12 (+1)
  • INT9 (–1)
  • MDR11 (+0)
  • CHA14 (+2)
Imunity vůči zraněním ohnivá
Smysly vidění ve tmě 24 sáhů (proniká magickou tmou), pasivní Vnímání 10
Jazyky dračí řeč, ignanština
Nebezpečnost 1 (200 ZK)

Obojživelník. Ohněmlok může dýchat vzduch i vodu.

Přirozené sesílání kouzel. Ohněmlokova přirozená sesílací vlastnost je Charisma. Ohněmlok může libovolně přirozeně sesílat mágovu zbroj (jen na sebe), jež od něj nevyžaduje surovinové složky.

Sesílání kouzel. Ohněmlok je sesilatel kouzel 3. úrovně. Jeho sesílací vlastnost je Charisma (SO záchrany kouzla je 12, útočná oprava kouzla je +4). Obnoví si utracené pozice kouzel, když si krátce či důkladně odpočine. Zná následující černokněžnická kouzla:

Triky (libovolně): boží dohled, kejkle, mágova ruka, ohnivá střela, světlo

1–2. úroveň (2 pozice 2. úrovně): hořící ruce, pekelné odvrácení, planoucí koule, sežehující paprsek

Imixovo požehnání. Když ohněmlok sníží životy nepřítele na 0, získá 5 dočasných životů.

Akce

Kropáč. Útok na blízko zbraní: +3 k zásahu, dosah 1 sáh, jeden cíl. Zásah: Bodné zranění 5 (1k8 + 1).